Dienas fons

E-pasts Drukāt

Ko nozīmē “dienas fons”?

Nevienam nav noslēpums, ka 2 galvenie Debess spīdekļi, caur kuriem Kosmoss ietekmē dzīvi uz Zemes, ir Saule un Mēness (astroloģijā saukti par planētām). Mēness ir viena no galvenajām planētām, kuras ietekme nosaka, ja tā var izteikties, attiecīgās dienas “astroloģisko klimatu”.

Ja astroloģiski Saules stāvoklis ir svarīgs galvenokārt cilvēka dzimšanas horoskopam, tad Mēness būtiski ietekmē mūsu katra ikdienas veiksmes un neveiksmes. Tas tāpēc, ka Mēness ir visātrāk kustošā planēta.

Mūsu organismā viss ir pakļauts ritmiem un viens no noteicošajiem ir Mēness ritms.

Atšķirībā no Saules, kas saskaņā ar astrologu mācībām nosaka cilvēka galvenās vadlīnijas, būtisko dzīvē, Mēness atbild par ikdienišķo.

Šīs planētas pārziņā ir emocijas, jūtas, intuīcija. Var teikt arī, ka Saule nosaka cilvēka vīrišķo pirmsākumu, garu, Mēness savukārt sievišķo, dvēseli.

Mēness ritmu nosaka tā kustība ap Zemi. Mēness apriņķo Zemi 27,32 diennaktīs. Ritma redzamā izpausme savukārt ir Mēness fāžu maiņa, kuru nosaka Mēness un Saules savstarpējais stāvoklis, un kas notiek ar periodu 29,53 diennaktīs. Pēdējais ir garāks par Mēness apriņķošanas periodu ap Zemi, jo kad Mēness ir veicis pilnu apgriezienu ap Zemi, tas vēl nav noticis tajā pašā stāvoklī attiecībā pret Sauli, jo Zeme kopā ar Mēnesi ir pavirzījusies nedaudz uz priekšu pa orbītu un Saule Mēnesi apspīd nedaudz no citas puses. Mēnesim vēl vajadzīgas gandrīz divas diennaktis, lai tas nonāktu atkal tajā pašā stāvoklī attiecībā pret Sauli (jauna Mēness fāzē).

Viss Mēness cikls iedalās četrās fāzēs: jauns Mēness, augošs Mēness, pilns Mēness un dilstošs Mēness.

Tātad nosakot dienas fonu, viens no svarīgiem aspektiem, ir Mēness fāze.

Otrs svarīgais moments, kas tiek ņemts vērā, nosakot dienas fonu, ir Mēness atrašanās zvaigznājā.

Mēness ceļš “iet” caur 12 zvaigznājiem, astroloģijā sauktiem Zodiaka zīmes. Caurmērā vienā zīmē Mēness uzturas 2 ar pusi dienas, “izejot” cauri Zodiaka aplim apmēram 29 dienās.

Trešais svarīgais moments ir tā saucamās Mēness dienas.

Pirmā Mēness diena sākas, kad dabā Saule un Mēness ir vienā un tajā pašā grādā, un iestājas Jauns Mēness.

Katru mēnesi šīs Mēness dienas atkārtojas, un liktos, ka cikliski notiek viens un tas pats, jo pats Mēness dienu raksturojums jau nemainās. Tomēr jāņem vērā, ka pirmā Mēness diena katru mēnesi iestājas citā laikā, jo Mēness atradas citā zvaigznājā, kā arī daudzi citi faktori ir atšķirīgi.

Piemēram, Saule ir citā zodiakā zīmē, un arī citas planētas mainījušas savus savstarpējos stāvokļus. Tāpēc katru mēnesi nedaudz mainās arī katras Mēness dienas ietekme, jo nāk klāt cits dienas fons.

Tātad, ja esi nolēmis vadīties pēc Mēness ritmiem, tad tev vislabāk iemācīties kombinēt kopā Mēness fāzi, Mēness atrašanos zodiaka zīmē un Mēness dienu, lai izvēlētos, ar ko labāk attiecīgā dienā nodarboties, un ar ko ne.

Tomēr analizējot dienas fonu, jāņem vērā arī citi faktori, kā, piemēram, jau minētā Saules atrašanās kādā no 12 zvaigznājiem, tāpat iespējamie Saules un Mēness aptumsumi (gadā notiek vismaz 2 Saules un 2 Mēness aptumsumi), arī planētu retrogrādie stāvokļi (jo sevišķi Merkura) u.c.

Ja vēlies apgūt dienas fona analizēšanas tehniku, vari apmeklēt mūsu lekcijas! Lekciju grafiks atrodams sadaļas "Skola, kursi, lekcijas" apakšsadaļā.