Reiki

E-pasts Drukāt

Ko nozīmē reiki?

Vārds reiki tulkojumā no japāņu valodas nozīmē "Universālā dzīves enerģija" jeb "Dievišķā enerģija". Rei – universāls, gaisma, Dieva svētība, Ki – dzīvības enerģija. Reiki simbols bieži tiek attēlots kā lotosa zieds - atbrīvošanās,meditācija.

Reiki ir sena dziedniecības un garīgās pilnveidošanās sistēma, kas balstīta uz meditāciju, relaksāciju, ķermeņa līdzsvarošanu. Tās saknes meklējamas Tibetā. Austrumu gudrie pētot enerģijas, radīja skaņu un simbolu sistēmu, ko sāka izmantot dziedināšanā.

Reiki mācība atdzimst tikai 20.gs. sākumā. Mūsdienu reiki terapijas pamatlicējs ir japāņu teologs Dr. Mikao Usui (15.08.1865. - 9.03.1926.), kas veltījis šai mācībai visu savu dzīvi. Tieši viņš sākdams strādāt ar enerģiju atveseļošanās nolūkos, deva šai mācībai nosaukumu  - reiki. Mikao Usui izveidoja speciālu reiki klīniku, un ir apmācījis vairāk kā 2000 cilvēku. Par viņa mācības turpinātāju kļuva jūras karaspēka virsnieks Čjuridzo Hajasi, bet no viņa mācība pārgāja pie Havojo Takatas, kura 20.gs. 70 gados sāka izplatīt reiki mācību Rietumos.

Reiki terapija ir holistiska metode un tā dziedē cilvēka organismu kā vienotu veselumu, ja radušies traucējumi nepareizu vai nobloķētu enerģijas plūsmu dēļ. Reiki iedarbojas fiziskā, garīgā, emocionālā un domu līmenī. Reiki sakārto cilvēka iekšējo pasauli, stiprina imūnsistēmu, palīdz izprast dzīves notikumus, risināt problēmas, sasniegt iecerēto.

Reiki var apgūt jebkurš, jo tā nav sarežģīta mācība, un galvenais tā nav pretrunā nevienai reliģijai. Reiki ir 3 apmācību pakāpes, kas katra ietver gan teoriju, gan praksi, gan iniciāciju.