Saules zodiaks. Horoskopu veidi. Kas par tiem ir jāzina?

E-pasts Drukāt

Turpinām ieskatu Māra Ošuroka grāmatā "Iepazīsti astroloģiju!"

Saules zodiaks. Horoskopu veidi.
Rietumu astroloģijas pamatā ir Saules zodiaks. Par tā pamatlicēju uzskatāms Hiparhs, kurš mācēja aprēķināt solāro gadu un sadalīja debesu jumu 12 vienādās daļās.
Tātad Zodiaka aplis ir 360 grādu liels, un katrs no 12 zvaigznājiem (astroloģijā sauktiem par zodiaka zīmēm) aizņem 30 grādu joslu.
Zeme gada laikā veic pilnu apriņķojumu ap Sauli, tāpēc Saule ik pēc gada atrodas vienā un tajā pašā zvaigznājā. Tomēr astroloģijā nelieto terminu Zodiaka zvaigznāji, bet gan zodiaka zīmes, kurām ir tādi paši nosaukumi kā zvaigznājiem. Vienīgās atšķirības ir tādas, ka zodiaka zīmes ir 12, kaut gan zvaigznāju pie debesīm ir nesalīdzināmi vairāk, kā arī Zodiaka zvaigznāji ir dažāda lieluma, bet Zodiaka zīmes katra aizņem noteiktu joslas apgabalu Zodiaka aplī un katrs šis apgabals ir 30 grādu liels (tāpēc, ka Saule vidēji 30 dienas uzturas vienā no šiem 12 zodiaka zvaigznājiem).
Zodiaka zīmju sākuma punkts ir Auna zīmē, jo katru gadu Saule pavasara momentā atrodas šajā zīmē. Tātad tas ir pavasara ekvinokcijas punkts, no kura sākas atskaite Rietumu astroloģijā. Savukārt, Saulei ieejot Vēža zīmē, atzīmējam vasaras Saulgriežus, Saulei ieejot Svaru zīmē – rudens ekvinokciju, bet Saulei ieejot Mežāža zīmē – ziemas Saulgriežus.
Kas ir horoskops?
Horoskops ir vienkāršots debesu attēls, kosmogramma, kurā attēlots planētu stāvoklis 12 Zodiaka zvaigznājos/zodiaka zīmēs cilvēka vai idejas dzimšanas brīdī.

Horoskopus nosacīti varētu iedalīt 3 lielās grupās:

1.Masu mediju horoskopi (avīzēs, TV, radio lasītie un dzirdētie).
Šie horoskopi tiek sastādīti zīmju grupām – visiem Auniem, visiem Vēršiem utt. līdz pat Zivij. Tās ir prognozes zīmju grupām. Šādas prognozes var sastādīt gadam, mēnesim, nedēļai vai dienai. Ticamības moments nevar būt pārāk augsts, jo visiem pasaules Auniem nevar būt vienāds pamathoroskops. Tomēr arī šīs prognozes tiek sastādītas ar pamatojumu, tāpēc tendence ir pareiza, un nav izslēgts, ka tipiskam zīmes pārstāvim tā arī piepildīsies. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka cilvēka individuālajā horoskopā vairākas planētas dzimšanas brīdī atradušās vienā un tajā pašā zīmē, kur Saule.

2.Zodiaka zīmju raksturojošie horoskopi (Auna, Vērša utt. zīmes raksturojums).
Zīmju raksturojumi tiek sastādīti pētot Saules ceļu viena gada laikā caur zodiaku. Katrai zodiaka zīmei ir savs darbības periods. Piemēram, Auna darbības laiks sākas apmēram 19. - 22.martā un beidzas Saulei pārejot Vērsī, apmēram, 19. - 23. aprīlī (datumi katru gadu mainās). Tātad novērojot šajā laikā dzimušo cilvēku uzvedību, raksturu, reakciju dusmu brīžos, izturēšanos sabiedrībā utt., gadu tūkstošu laikā ir izdarīta virkne secinājumu. Tāpat arī notikumi, kas risinās Auna zīmes valdīšanas laikā, sistemātiski katru gadu atkārtojas ar kādām līdzībām, iezīmējot kaut vai rīcību, enerģiju, spontānumu. Tieši tāpat arī attiecībā pret citu zīmju valdīšanas laiku.

Zodiaka zīmju raksturojošie horoskopi ir precīzi, pamatoti uz daudzu gadsimtu pētījumiem, likumsakarību novērošanu, sistematizēšanu. Tomēr ņemot vērā, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē vairākas zodiaka zīmes, var saprast, kāpēc bieži šie raksturojumi it kā neatbilst vai neatspoguļo pilnu ainu.

3.Individuālie jeb personīgie horoskopi. (astrologu valodā natālā karte, radix horoskops).
Tiek sastādīti katram indivīdam pēc viņa precīziem dzimšanas datiem. Lai sastādītu šādu horoskopu jāzina cilvēka dzimšanas gads, mēnesis, datums, laiks, dzimšanas vieta, lai var konstatēt precīzu planētu stāvokli viņa dzimšanas brīdī.
Personīgais horoskops krasi atšķiras no avīzēs lasāmajām astroloģiskajām prognozēm, kas tiek sastādītas veselām zīmju grupām - visiem Auniem, visiem Vēršiem utt. līdz Zivs zīmei.
Turpinājums sekos!...

tranzitulekcija22